Fondacija “Zajednički put” je u periodu od 15. septembra 2014. godine do 15. januara 2015. godine, u okviru programa “All inclusive” Fondacije Mozaik iz Sarajeva implementira projekat pod nazivom “Inkluzivno preduzetništvo”.
Glavni cilj ovog projekta je izgrađen sistem za unaprijeđenje ekonomske samostalnost mladih na teritoriji Grada Prijedora, a njegovom implementacijom će se dati direktan doprinos unaprijeđenju uslova života građana, kroz:
Projekat se realizuje u dvije faze. U prvoj, organizovaće se među-srednjoškolsko takmičenje na konkretnoj studiji slučaja - osnivanje prve omladinske Zaštitne radionice u Republici Srpskoj i Bosni i Hercegovini uopšte. Učesnici projekta – srednjoškolci će tokom trajanja projekta, uz adekvatne edukacije i treninge, razvijati svoje poslovne ideje, koje će biti prezentovane na pomenutom takmičenju, a osnivanjem omladinske Zaštitne radionice, i implementirane.
Druga faza projekta podrazumijevala bi otvaranje Zaštitne radionice, njenu promociju, i početak poslovnih aktivnosti.
Projekat podržava Fondacija Light for the World iz Austrije, Austrijska razvojna agencija, Fondacija Medicor iz Lihtenštajna i Fondacija Mozaik iz Sarajeva, Grad Prijedor, JU Centar "Sunce", Ministarstvo porodice, omladine i sporta RS, Ministarstvo prosvjete i kulture RS.
Fondacija „Zajednički put“ je u prethodnoj godini dana uspješno realizovala projekat „Inkluzivno preduzetništvo“, koji je posredstvom Karitasa BiH, finansiran od strane fondova Evropske unije. Projekat je takođe podržan i od strane Ministarstva porodice, omladine i sporta RS, kao i Grada Prijedor.
Ovaj projekat, u koji su uložena značajna sredstva, jedan je od najvećih koji je Fondacija realizovala, a moj tim, zajedno sa mnom, izuzetno je ponosan na same rezultate projekta i na sve naše učesnike. Naši partneri na ovom projektu su prijedorsko Udruženje roditelja djece s posebnim potrebama „Neven“, JU „Centar Sunce“, banjalučko Udruženje „Zajedno“, kao i nama dragi mladi pojedinci Nikolina Banović i Nataša Gnjatović. Ukupno je učestvovalo 64 mlade osobe s poteškoćama u razvoju. Oni su kroz radionice šivenja, izrade unikatnog nakita i ukrašavanja dekupaž tehnikom, pokazali svoju kreativnost, upornost i želju da nauče nove tehnike i usvrše svoja znanja, a sve to uz veliki entuzijazam njihovih trenera, pozitivan stav i posvećenost.
U utorak, 25.09.2018. u konferencijskoj sali Hotela Prijedor, održana je Konferencija najboljih praksi pri zapošljavanju lica s invaliditetom. Navedena konferencija, zadnja je aktivnost projekta „Inkluzivno preduzetništvo“.
U utorak, 25.09.2018. sa početkom u deset časova, u konferencijskoj sali Hotela Prijedor, održaće se Konferencija najboljih praksi pri zapošljavanju lica s invaliditetom. Navedena konferencija, održava se u samoj završnici projekta „Inkluzivno preduzetništvo“.
Konferencija najboljih praksi pri zapošljavanju lica s invaliditetom, ima za cilj da učesnicima ponudi prezentacije najboljih praksi u zapošljavanju osoba s invaliditetom, a koje su realizovane kroz vladin ili nevladin sektor.