Informatička Akademija
Sve o informatičkoj Akademiji
Pročitaj više
O Fondaciji
Sve o Fondaciji "Zajednički put" iz Prijedora
Pročitaj više
Škola stranih jezika
Sve o Školi stranih jezika
Pročitaj više
Zaštitna radionica
Sve o Zaštitnoj radionici Prijedor
Pročitaj više
Semira Hoffmann
Semira Hoffmann - Osnivač i donator Fondacije
Pročitaj više
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Informatička Akademija
  • O Fondaciji
  • Škola stranih jezika
  • Zaštitna radionica
  • Semira Hoffmann

Međunarodni dan mladih, 12. avgust, obilježava se već 22. godinu za redom. Uspostavljen je rezolucijom Generalne skupštine Ujedinjenih nacija, 1999. godine, čime je ovaj datum dobio globalni značaj i važnost, baš zbog toga, što nam svima služi kao prilika da bolje sagledamo položaj ali i probleme mladih u društvu, kao i da pošaljemo značajne poruke za unaprijeđenje statusa mladih.

Mladi su jedna od najvećih snaga našeg društva. Fondacija “Zajednički put”, od samom osnivanja, može se pohvaliti mnogobrojnim programima i projektima koji su i te kako doprinijeli kvalitetnijem i boljem statusu mladih u našoj regiji.

Osim sprovođenja aktivnosti, mladi sudjeluju i u procesima odlučivanja, te izrade strateških dokumenata kojima se oblikuje način rada s mladima i za mlade. Upravo im programi i projekti, koje imaju priliku pohađati i u Fondaciji “Zajednički put”, predstavljaju bazu za usvajanje vještina i znanja, kako bi se u buduće što bolje profilisali na tim poljima.

Jedan od programa, gdje su mladi prijedorske regije glavni fokus, jeste Škola liderstva. I ove godine, petnaestoro mladih iz naše regije, pohađalo je Osmu generaciju mladih lidera. Usvojivši korisne vještine i znanja, u cilju što boljeg životnog, ali i profesionalnog usavršavanja, mladi su takođe izučavali i neki od stranih jezik.

Bez ispunjenih, srećnih i zadovoljnih mladih ljudi naše društvo ne može očekivati bolju budućnost! Mladim ljudima su potrebni uzori, a ne kritičari. Upravo ti “ kritičari” , imaju zadatak da mladim ljudima obezbijede resurse, kako bi se usavršavali za nadolazeću budućnost. Kao godinama unazad, Fondacija “Zajednički put”, zajedno sa svojim partnerima , koristiće sve svoje kapacitete, kako bi mladim ljudima prijedorske regije i dalje obezbjeđivala što bogatije prilike za njihovo usavršavanje.